Zadzwoń: 42 677 04 26 | Email: biuro@altimplus.pl

Altim Plus – Producent i Importer urządzeń elektronicznych.

Sterowniki centralnych zamków

Sterownik zamka centralnego Cyklop C-2Sterownik uniwersalny Cyklop C-2
Do wyboru 8 rodzajów pilotów

Kliknij żeby przejść do pełnej oferty

Sterownik uniwersalny LANBO 402
Do wyboru 3 rodzaje pilotów

Kliknij żeby przejść do pełnej oferty

Sterownik uniwersalny LANBO 405
Do wyboru 3 rodzaje pilotów

Kliknij żeby przejść do pełnej oferty

Obecnie centralny zamek w samochodach to standard – zapewnia on nie tylko wygodę, ale także bezpieczeństwo. To dlatego w niemal wszystkich nowych modelach takie udogodnienie jest już fabrycznie zamontowane. Jednak to, że jeździmy starszym autem, nie oznacza, że nie możemy sobie pozwolić na taki dodatek. Sterowniki centralnego zamka znajdziecie w naszej ofercie.

Zamek centralny – jest czy go nie ma?

Jeśli niedawno kupiliśmy używane auto i nie jesteśmy pewni, czy został on już wyposażony w centralny zamek, można to sprawdzić w bardzo prosty sposób. Gdy po włożeniu kluczyka do zamka otwierają się tylko te drzwi, przy których jesteśmy, to znak, że samochód nie posiada takiej funkcji. Musimy zatem kupić kompletny zestaw, obejmujący zamek centralny oraz sterownik na pilota. Kiedy zaś w ten sposób możemy otworzyć wszystkie drzwi, to znaczy, że w naszym pojeździe został już zainstalowany sam moduł, a my potrzebujemy jedynie dołożyć sterownik, dzięki któremu otwieranie i zamykanie będzie się opierało na użyciu niewielkiego, poręcznego pilota.

Wbrew pozorom centralny zamek i sterownik to nie to samo. Centralny zamek to kompletna instalacja elektryczna, wyposażona w siłowniki elektromagnetyczne lub pneumatyczne, oraz centralkę sterującą, dzięki czemu możliwe jest zamykanie i otwieranie wszystkich drzwi jednocześnie. Sterownik zamka centralnego ze zdalnym sterowaniem ,to dodatkowe urządzenie ,elektroniczne, które podłączone do zamka pozwoli na zdalną obsługę centralnego zamka

Co lepsze: sterownik uniwersalny czy dostosowany do konkretnego samochodu?

Trzeba pamiętać, że kiedy zdecydujemy się już na zakup sterownika centralnego zamka, powinniśmy dobrze rozważyć wszystkie opcje. W końcu nie jest to coś, co podlega częstej wymianie – jeśli w to zainwestujemy, to na lata.

Wiele osób szuka sterownika dedykowanego do danego modelu samochodu. Jest to rozwiązanie zazwyczaj sporo droższe.a wystarczy zastosować sterownik uniwersalny Taki moduł podłącza się maksymalnie w kilkanaście minut. Dlatego, nawet kiedy decydujemy się na samodzielną instalację, w szybkim tempie będziemy mogli się cieszyć zdalnym sterowaniem drzwi.

Kierowcy decydują się też chętnie na uniwersalny sterownik centralnego zamka, który, wedle zaleceń producentów, może zostać dopasowany do każdego auta, bez względu na markę czy model. Trzeba jednak pamiętać, że na rynku możemy trafić na produkty od mało znanych firm, które kuszą co prawda niską ceną,ale niską jakością wykonania, i zakup może okazać się nietrafiony

Dlatego, rozglądając się za uniwersalnym sterownikiem, najlepiej szukać tych urządzeń u uznanych producentów i sprzedawców zajmujących się profesjonalnie ich sprzedażą, oraz serwisem. Jest to szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku, gdy mamy problem z urządzeniem lub potrzebujemy np. dodatkowego pilota Nie da się ukryć, że wygoda związana ze zdalnym sterowaniem wynagradza ewentualny poniesiony trud.

System centralnego zamka – o czym pamiętać?

Zanim zdecydujemy się na zakup, a później montaż sterownika do centralnego zamka, warto zwrócić uwagę, że istnieje kilka wersji tych urządzeń, które różnią się funkcjami( (sterowanie domykaniem szyb, czy sterowanie kanałem dodatkowym. Np. bagażnikiem) . W tym wypadku wszystko zależy od naszych preferencji. Dodatkowo zamek centralny warto także wyposażyć w alarm, który możemy zamontować przy okazji instalacji sterownika. Nie zajmie to wiele czasu, a zyskamy jeszcze większą gwarancję bezpieczeństwa.

Pamiętajmy, że musimy się też zastanowić, gdzie umieścić sterownik zamka. Najczęściej jego miejsce znajduje się przy centralnym zamku fabrycznym bądź pod deską rozdzielczą. Sam montaż wymaga też pewnej precyzji. Niepotrzebne przewody trzeba przyciąć, więc obcięte końcówki należy dokładnie zabezpieczyć. Ponadto, jeśli w naszym pojeździe znajduje się immobiliser,a wybraliśmy do sterownika piloty typu scyzoryk, to musimy do niego przełożyć transponder, bo inaczej nie uruchomimy samochodu

Centralny zamek cena: biorąc pod uwagę, ile korzyści czerpiemy ze zdalnego sterowania drzwiami samochodu, to koszt jest zaskakująco niski. Zakup sterownika wyniesie nas zaledwie kilkadziesiąt złotych. Jeśli na dodatek zdecydujemy się sami go zamontować, zaoszczędzimy na robociźnie. Mimo to taka usługa wykonana przez specjalistę również należy do tanich i zajmuje niewiele czasu.

W sytuacji, kiedy postanowiliśmy na własną rękę zainstalować sterownik do zamka centralnego, upewnijmy się, że właściwie go dobraliśmy do samochodu. Po wybraniu odpowiedniego miejsca, można rozpocząć mocowanie, pamiętając przy tym, że musi być solidne i dokładnie zabezpieczone izolacją. W ten sposób ograniczymy ryzyko awarii elektrycznej, która mogłaby być bardzo niebezpieczna (ekstremalnym skutkiem może być nawet pożar samochodu). Po upewnieniu się, że wszystko zostało poprawnie zamontowane, można przełożyć transpoder immobilisera ( jeśli posiadamy piloty typu scyzoryk), co pozwoli nie tylko na otwieranie i zamykanie drzwi, ale także na uruchomienie silnika. W razie potrzeby powinniśmy się też zgłosić do serwisu dorabiającego klucze, który wyfrezuje kluczyk „scyzoryk” na wzór oryginalnego.